Kocioł gazowy to nie tylko ekologia i wygoda użytkowania. To również duże oszczędności!

Okres grzewczy trwa w naszej strefie klimatycznej ponad pół roku. Nic dziwnego, że niezwykle istotną kwestią jest wybór ogrzewania, które spełni nasze wymagania nie tylko dotyczące wygody użytkowania czy komfortu cieplnego w najchłodniejsze dni, ale także kosztów inwestycji i eksploatacji. We wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kocioł gazowy!

Oszczędności nie tylko w portfelu. Poznaj zalety kotłów na gaz!

Ogrzewanie kotłem gazowym jest dużo tańsze niż olejem opałowym czy prądem. Najczęściej decydują się na nie osoby, których budynek podłączony jest do sieci gazowej. Ogrzewanie tego rodzaju to bowiem oszczędności nie tylko pieniędzy! Niewielki kocioł na gaz pozwala także zaoszczędzić miejsce, a jego bezobsługowość sprawia, że zaoszczędzony czas możemy wykorzystać na przyjemności i czas spędzony z rodziną.

Przede wszystkim gaz ziemny to paliwo dość tanie. Na dodatek przy zakupie warto pamiętać o kondensacyjnych kotłach gazowych, których sprawność sięga nawet 107 procent. Dzięki procesowi kondensacji, czyli skraplania pary wodnej i odzyskowi tzw. ciepła utajonego, jesteśmy w stanie wydobyć i wykorzystać całą energię cieplną z paliwa. W przypadku zwykłych kotłów konwencjonalnych nie jest to możliwe, a ciepło wraz ze spalinami tracimy bezpowrotnie przez komin.

Oszczędność czasu i energii należy do nie mniej ważnych. W przypadku pieców gazowych nie ma konieczności, tak jak w wypadku kotłów zasypowych, czyli tradycyjnych kopciuchów, zasypywania paliwa, czyszczenia kotła czy sprzątania kotłowni. Nie jest potrzebny stały dozór, a wręcz przeciwnie – kocioł na gaz jest urządzeniem bezobsługowym. Jeśli chcemy zmienić parametry ogrzewania możemy to zrobić za pomocą aplikacji na smartfona będąc nawet poza domem! Nowoczesne piece gazowe znajdziesz na https://www.defro.pl/p,275,gazowy-kociol-kondensacyjny-dcg-25.html .

Cenną zaletą kotłów na gaz jest także ich wielkośćniewielki gabaryt. Dzięki nim możemy oszczędzać miejsce w kotłowni, nie musimy przeznaczać miejsca na składowanie opału. Co więcej, wiele z nich w ogóle nie wymaga osobnego pomieszczenia i można umieścić je np. łazience lub kuchni na dodatek w szafce lub zabudowie.

Wreszcie, nie bez znaczenia jest dofinansowanie jakie możemy otrzymać w ramach wymiany kotła na paliwo stałe na kocioł gazowy spełniający wymogi Ecodesign. Biorąc udział w programie Czyste Powietrze możemy otrzymać aż 9 tysięcy zł dotacji na zakup i montaż kotła.

Ekonomiczny, wygodny, bezobsługowy kocioł na gaz. To nie wszystkiego jego zalety!

Poza powyższymi korzyściami kocioł na gaz przede wszystkim przyczynia się do redukcji szkodliwego dla zdrowia smogu. Należy bowiem do ekologicznych źródeł energii, które pomagają w dbaniu o czyste powietrze nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń. Jest to więc wieloletnia inwestycja, która zdecydowanie się opłaca!