Wiele osób marzy o tym, by jego dom miał unikatowy charakter, był przytulny, a do tego po prostu ładny. Jeżeli dodatkowo może nam zostać więcej pieniędzy w portfelu – jest to rozwiązanie niemal idealne. Jest nim… kominek! Montaż kominka w domu to same plusy. Warto je poznać!

 Za wkładami kominkowymi przemawia głównie to, że są ekologiczne. Spełniają one wszelkie, coraz surowsze, wymagania Unii Europejskiej dzięki czemu w dużym stopniu przyczyniają się do obniżenia poziomu CO2 i nie powodują tak uciążliwego i szkodliwego dla nas smogu w okresie grzewczym. Dużym atutem ogrzewania piecem kominkowym jest też niska cena kosztów ogrzewania. W porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym kominki wypadają zdecydowanie korzystniej. Dodatkowo, w zależności od rodzaju pieca kominkowego możemy traktować go jako wspomaganie ogrzewania głównego skupiając się głównie na jego walorach estetycznych. Możemy też zamontować kominek z płaszczem wodnym, dzięki czemu spokojnie ogrzejemy cały dom. Możliwości jest wiele!

Tani i estetyczny sposób na ogrzewanie – kominek z płaszczem wodnym

Ogromnym plusem pieców kominkowych jest ich elegancki i estetyczny wygląd dodający wnętrzom unikalnego klimatu i przytulności. Niezależnie od tego czy lubimy nowoczesny design czy bardziej klasyczne kształty każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Dla jednych wyznacznikiem klimatu jest koza albo piec kominkowy przypominający elegancki piec kaflowy. Inni wolą nowoczesne, owalne kształty współczesnych kominków. Niezależnie od naszych preferencji i stylu, kominek bezsprzecznie stworzy niepowtarzalny klimat w naszym domu!

Do wyboru jest wiele opcji tradycyjnych kominków. Można zainstalować klasyczny wkład kominkowy, jak również pięknie prezentujący się narożny piec kominkowy. Obecnie modne są również kominki wolnostojące, które dzięki możliwości podłączenia dopływu powietrza od dołu można umieścić w niemal każdym fragmencie przestrzeni.

Stwórz ciepłą atmosferę w swoim domu. Kominek spowoduje, że dom nabierze klimatu

Oszczędności i wygląd to jednak nie wszystko! Piece kominkowe mają w sobie coś, co sprawia, że robi się nam ciepło na sercu. W tej rywalizacji kominek zostawia wszelkiego rodzaju piece, kaloryfery i kotłypozostałe urządzenia grzewcze daleko w tyle. Żadne inne ogrzewanie źródło ciepła nie sprawi tego przyjemnego poczucia bezpieczeństwa, gdy będziemy siedzieć z kubkiem kawy patrząc się na skaczące po drewnie płomyki ognia. Tę magię możemy mieć na własność w naszych czterech kątach. Efektowne, nowoczesne piece wkłady kominkowe znajdziesz tutaj: https://www.defrohome.pl.