Stolica to nie tylko wysokie budynki i nieustanny zgiełk tętniącego życiem miasta, ale także ustronne zielone tereny, na których stoją bogate rezydencje. Przylegające do nich ogrody zimowe to popis sztuki architektonicznej. Są zaaranżowane w różnych stylistykach, w zależności od charakteru wnętrza i jego przeznaczenia. Jeśli i Ty myślisz dodatkowym przeszklonym pomieszczeniu przylegającym do domu, zainspiruj się ogrodami zimowymi w Warszawie.

Ogrody zimowe w Warszawie to ciepłe saloniki i przytulne jadalnie

Wiele ogrodów zimowych w Warszawie pełni funkcje jadalni lub saloniku. Tę pierwszą rozjaśnia światło wpadające przez ogromne przeszklenia, co tworzy radosną atmosferę podczas posiłków. Jasne meble dopełniają całości, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się przestronne. Warto zainwestować w duży, drewniany stół, który stanie się centrum wnętrza. To przy nim spożywanie śniadań, obiadów i kolacji jest niezwykle przyjemne. 

Któż z nas nie marzy o kameralnym saloniku łączącym dom z ogrodem? Komfortowy zestaw mebli wypoczynkowych obitych skórą lub welurem to podstawowe elementy wystroju. To one wraz z kunsztownie wykonanymi bibelotami tworzą atmosferę rodzinnego ciepła. 

Aranżacja ogrodów zimowych w Warszawie

Aranżacja ogrodów zimowych w Warszawie jest w dużej mierze uzależniona od tego, czy pomieszczenie jest małe, czy duże. W większych wnętrzach można pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji w urządzaniu i na przykład pokusić się o dekoracyjny kominek elektryczny. To oczywiście niejedyne rozwiązanie. Aranżacji jest tyle, ilu właścicieli, warto dlatego czerpać inspirację z tych realizacji. 

Ogrody zimowe w stylu romantycznym

Ogrody zimowe w stylu romantycznym to idealna propozycja dla par, które chcą spędzić wieczór we dwoje. Mogą podziwiać błyszczące niebo zza ogromnych przeszkleń i szukać swojej szczęśliwej gwiazdy.

Warto zwrócić uwagę na ogromną sofę z mnóstwem miękkich poduszek i niedbale zarzucony polarowy pled. To nic, że do takiego wnętrza wkrada się artystyczny nieład – tworzy on tylko niezapomniany klimat i atmosferę sprzyjającą zwierzeniom. 

Całości dopełniają ustawione na podłodze duże lampiony. Naturalnie nie można zapomnieć o puszystych dywanach, które leżą na parkietowej podłodze we francuską jodełkę. Kolorystyka ogrodów zimowych w stylu romantycznym jest pastelowa – przeważa pudrowy róż, mięta i blady błękit. Jeśli chodzi o roślinność to dominują oczywiście róże – symbol miłości, a także storczyki i zwisające pnącza. 

Ogrody zimowe w stylu minimalistycznym

Minimalizm kojarzy się ze spokojem i harmonią. Nadmiar ozdób nie przytłacza – w pomieszczeniu znajdują się tylko niezbędne sprzęty. Nie oznacza to jednak, że minimalistyczne ogrody zimowe w Warszawie są nudne. Jest wręcz przeciwnie. 

Dobrze jest pomyśleć o prostych, drewnianych meblach utrzymanych w kolorystyce bieli, beżu lub szarości. Sprawdzi się jasny parkiet z nieheblowanych desek. Takie wnętrze jednak tylko z pozoru jest surowe. Dodatki w postaci krzeseł hamakowych nadadzą pomieszczeniu przytulności i przywołają klimat letnich wakacji. 

Możesz pokusić się o czarny lub grafitowy dywan – dzięki niemu pomieszczenie stanie się bardziej eleganckie. W takim ogrodzie zimowym nie może zabraknąć roślinności – sukulentów lub oprawionego w ramę mchu. 

Orientalne ogrody zimowe

Moda na orient nie mija. Nie ma się jednak, co dziwić, ponieważ Daleki Wschód nie przestaje fascynować. Styl orientalny pozwala się wyciszyć i zrelaksować przy medytacji. W takiej aranżacji może znaleźć się fontanna kaskadowa. Delikatny szum przelewającej się wody wpłynie kojąco na zmysły. 

Z kolei figurki Buddy pozwalają poczuć się jak w Tybecie czy Indiach. Roślinność to drzewka bonsai, figowce, palmy i drzewka cytrynowe.  

Ogrody zimowe w Warszawie są małymi cudami architektury. Mogą być dopasowane do stylistyki budynku lub tworzyć zupełnie odrębne wnętrze. Zdecyduj się na dodatkowe pomieszczenie w domu – jeszcze bardziej podniesiesz wartość rezydencji i zyskasz pokój do relaksu.