Wśród bezwzględnie koniecznych narzędzi, wykorzystywanych podczas prac budowlanych i remontowych, wysokie miejsce bez wątpienia zajmuje poziomica. Warto jednak pamiętać, że poziomica poziomicy nierówna. Jak wybrać urządzenie, które odpowie na Twoje potrzeby? Poznaj wszystkie rodzaje proponowanego narzędzia i sprawdź, co wyróżnia poszczególne modele.

Klasyczna poziomica nie jest niezastąpiona!

Klasyczne poziomice, pomimo że w dalszym ciągu cieszą się popularnością, coraz częściej są zastępowane przez bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Nie można się dziwić –  nowoczesne poziomice gwarantują wysoką precyzję pomiaru, komfort użytkowania i skrócenie czasu pracy. Co charakteryzuje poszczególne rodzaje dostępnych w sprzedaży urządzeń i jakie korzyści gwarantują?

 

Poziomice klasyczne

O poziomicach klasycznych, mimo że mają rosnącą konkurencję, nie można nie wspomnieć. Zwłaszcza że nadal są chętnie wykorzystywane. Ich działanie jest oparte na zjawisku przyciągania ziemskiego i to w oparciu o nie ustawia się element wskazujący poziom. Sprawdzenie wyniku w przypadku poziomicy klasycznej umożliwiają pęcherzyk powietrza, ciecz z barwnikiem fluoryzującym, promienie laserowe i woda. Na dokładność pomiarów w przypadku tego urządzenia wpływają klasa i długość poziomicy, osadzenie libelli, a także – jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji poziomicy.

 

Poziomice elektroniczne

Poziomice elektroniczne, chociaż na pierwszy rzut oka mogą przypominać poziomice klasyczne, znacznie się od nich różnią. Dzięki możliwości zmierzenia, ustawienia i zapisania kąta w zakresie do 360 stopni, doskonale sprawdzają się w trakcie precyzyjnych prac budowlanych. Zastosowanie czytelnego wyświetlacza LCD pozwala na odczytanie wyniku, bez względu na pozycję, w jakiej został dokonany pomiar, a lekkość konstrukcji zapewnia wysoki komfort i efektywność pracy.

 

Poziomice magnetyczne

Poziomice magnetyczne przeznaczone są przede wszystkim do pracy z elementami metalowymi. Dostępne w ofercie obejmującej wiele rozmiarów i kształtów, pozwolą na dokonanie maksymalnie precyzyjnych pomiarów, bez względu na warunki.

 

Poziomice specjalne

Wszędzie tam, gdzie zwykła poziomica sobie nie poradzi, sprawdzą się poziomice specjalne! Nowoczesne urządzenia, pozwalające na wykonanie maksymalnie precyzyjnego pomiaru także w niesprzyjających warunkach, to absolutny must have każdego profesjonalisty! Wśród poziomic specjalnych można wyróżnić poziomice z obrotową libellą, wodne, magnetyczne i krzyżowe.