Aranżacja oświetlenia jest bardzo ważnym zadaniem, na które powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu. Dzięki szerokiej ofercie producentów możemy jednak stworzyć system, który zapewni wysoką funkcjonalność pomieszczeń. Co może nam w tym pomóc?

Żyrandole – czy nadal są popularne?

Jakąkolwiek aranżację oświetlenia powinniśmy zacząć od światła głównego. To ono bowiem rozświetla je w całości i nadaje mu odpowiedni klimat. Taką właśnie rolą wciąż z powodzeniem pełnią żyrandole. Tego rodzaju oświetlenie jest niezwykle efektowne. Jeśli ktoś myśli, że jest to już wyłącznie melodia przeszłości, to jest w błędzie. Żyrandole są bowiem dostępne zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Te drugie wersje kuszą przede wszystkim minimalistyczną formą oraz wysoką jakością wykonania. Oryginalny design żyrandoli skusi niejednego miłośnika współczesnej elegancji. Najczęściej wykonuje się je z metalu i uzupełnia wyjątkowym abażurem. Pozwoli nam to rozproszyć światło, a co za tym idzie ocieplić wystrój. Miłośnicy klasyki mogą zaś wciąż znaleźć modele nawiązujące do dobrze znanych wszystkim kanonów. Wciąż w ofercie producentów możemy znaleźć chociażby żyrandole świecznikowe.

Jak dobrać lampy wiszące?

Żyrandole nie są jednak jedynymi lampami wiszącymi, które możemy wykorzystać do aranżacji. Na rynku istnieje bowiem wiele modeli, które mogą spełniać rozmaite funkcje. Dlatego zanim zaczniemy je przeglądać, zastanówmy się, do czego są one nam potrzebne. Inną charakterystykę będzie miała bowiem lampa ogólna, a inną ta, która posłuży do oświetlenia miejscowego. Szczególnie praktyczne są właśnie lampy z tej drugiej grupy. Możemy je wykorzystać chociażby do montażu nad blatem czy stołem. Aby mogła spełniać swoje funkcje, musi być jednak zainstalowana na odpowiedniej wysokości. Przyjęło się, że w pomieszczeniach o wysokości 2,5 metra wystarczająca będzie odległość lampy od podłogi na poziomie dwóch metrów. W przypadku montażem nad stołem będzie to 1,5 metra, a nad blatem kuchennym – 60 centymetrów. Wielkość lamp natomiast jest zależna od naszej koncepcji oraz wielkości pomieszczenia.

Light Prestige – jak wykorzystać tego rodzaju kinkiety?

Innym typem oświetlenia, które chętnie jest stosowane do współczesnych aranżacji, są kinkiety. Możemy wykorzystywać je w dowolny sposób. Najczęściej pełnią one funkcję dodatkowego źródła światła. Możemy je wykorzystać chociażby w sypialni, łazience oraz korytarzu. Kinkiety emitują delikatne światło, które jest przyjemne dla nas w odbiorze. Kinkiety są obecnie dostępne na rynku w przeróżnych konfiguracjach. Jedną z firm oferujących takie lampy jest Light Prestige. Produkty tego producenta znajdziesz bez problemu w internecie. Wystarczy, że klikniesz w ten link https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/272_light-prestige. Bez wychodzenia z domu możemy więc porównać ze sobą tysiące produktów i wybrać te, które nam najbardziej odpowiadają. Ciekawe są kinkiety Light Prestige, które są wyposażone w moduły LED i ruchomy stelaż. Takie elementy zapewniają im łatwą obsługę. Nie brakuje także modeli dedykowanych do konkretnego pomieszczenia. Kinkiety do łazienki są chociażby odporne na wilgoć. Nie musimy więc obawiać się niebezpiecznych sytuacji, jakie mogłyby powstać w wyniku kontaktu z wodą. Lampy Light Prestige z powodzeniem dopasujemy też do dowolnego stylu aranżacji wnętrz. Taki wybór posłuży nam więc przez wiele lat. Tacy producenci udowadniają nam tylko, że lampy mogą stanowić integralną część aranżacji. Jeśli więc zajmiemy się takimi kwestiami odpowiednio wcześniej, to z pewnością będziemy zadowoleni z dokonanych wyborów.