Mało, który wzór znajduje tak wiele zastosowań w aranżacji wnętrz. Jest wdzięczny i „prosty w użyciu”. Kwiatowy deseń świetnie prezentuje się na ścianach, meblach i tkaninach. Za jego sprawą można stworzyć ciekawą aranżację i tchnąć odrobinę świeżości do salonu, sypialni czy kuchni. Zapraszamy na przegląd klasyki, czyli propozycji kwiatowych dla tradycjonalistów lubiących ciepłe, przytulne i stylowe klimaty.

Jeśli jesteś na etapie planowania remontu, zachęcamy do zaczerpnięcia inspiracji z poniższych kwiatowych kombinacji. Niekiedy drobne akcenty w postaci subtelnych roślinnych motywów na zasłonach, poduszkach czy ścianie stworzą metamorfozę, której nie powstydziłby się światowej sławy projektant. Co ważniejsze wnętrze z kwiatem w roli głównej zawsze będzie wyglądać inaczej. Wielość barw, możliwość setek kombinacji i łączeń pozwoli nam urządzić pokój z osobliwym charakterem. Wiele zależy od naszej inwencji twórczej i wyczucia smaku.

Przez pewien czas kwiatowy deseń był przez nas ignorowany, stroniliśmy od niego dość mocno, skutecznie go unikając. Uznany jako staromodny, babciny i mało nowoczesny ustąpił miejsca prostocie i gładkim powierzchniom. Na całe szczęście moda lubi się powtarzać, dlatego dzisiaj roślinne nadruki święcą triumf i są bardzo trendy. Faktycznie każda aranżacja z użyciem kwiatów staje się oryginalna, przyjemna i wyrazista. Czy to w salonie, czy w sypialni zrodzi się nastrój wiosny – lata, który zawsze działa na nas kojąco i wyciszająco. O uśmiechu na twarzy i radości w sercu nie trzeba nawet wspominać.

Florystyczne akcenty są bardzo kobiece i romantyczne. W wersji, którą dzisiaj prezentujemy odnajdą się w klasycznym, angielskim, rustykalnym czy francuskim stylu. Wszędzie gdzie się pojawią niosą za sobą subtelną nić elegancji i radości – kwiaty od zawsze działały na człowieka łagodząco i optymistycznie. Definiowane, jako piękne i śliczne z wrodzoną sobie lekkością i gracją stworzą we wnętrzu przyjazny look.

Kwieciste desenie mogą pojawić się w każdym wnętrzu i w każdym wydaniu. Drobne lub duże płatki, kolorowe lub jednobarwne, w odcieniach intensywnej żółci czy stonowanej szarości. Róże, stokrotki, maki, piwonie, dalie – ich bogactwo jest ogromne. Natura hojnie obdarzyła nas przepiękną paletą kwiecia, żal byłoby tego nie wykorzystać.

Kwiaty mogą wystąpić, jako główny motyw dekoracyjny – wtedy faktycznie wnętrze zmienia się w ukwieconą łąkę, która swym urokiem wypełnia całe pomieszczenie. Jeśli podoba się wam taki pomysł na pewno musicie postawić na tapetę w ten deseń (sklepowy wybór jest ogromny), lub ścienne malowidła.

Stawiając na drobne, kwiatowe akcenty wybierzmy zasłonki , dywan lub poduszki. Nieco odważniejszym pomysłem są meble. Sofa czy fotele z kaskadą kwiatów staną się wizytówką salonu. To dobra propozycja dla osób, którym podoba się ten trend, ale wolą go widzieć w swoim mieszkaniu w wyważonej ilości.

Kwiaty to wdzięczny, ale na swój sposób odważny wzór, jednak przy odrobinie powściągliwości stworzymy uroczą i lekką stylizację. Najważniejsze, by zachować balans pomiędzy kolorami i ukwieconymi elementami. Zanim wpadniemy w zakupowe szaleństwo i poszukiwania wszystkiego co „kwiatowe” skoncentrujmy swą uwagę na jednej barwie – znacznie to ułatwi aranżację. Zielony, żółty, niebieski, czerwony (każdy kolor) dobrze kontrastuje z bielą. Tym sposobem dochodzimy do ważnej zasady – dwa, trzy kolory w pomieszczeniu w zupełności wystarczą, by tworzyć elegancki i klasyczny efekt z wyczuciem stylu.

Odcień kwiatów powinien korespondować ze ścianą i pozostałymi dodatkami, tym sposobem tworzymy stylistyczną jedność. Przemyślaną i dobrze zgraną. Spójrzcie tylko na zdjęcia poniżej a wszystko będzie jasne.

Z reguły w małych wnętrzach zaleca się drobny deseń, natomiast w większych można sobie pozwolić na duże nadruki kwiatów.

Dość śmiałą, a zarazem niebezpieczną kombinacją są kwiaty i inne motywy (pasy, kraty). Dobrze połączone wyglądają naprawdę ciekawie, ale istnieje duże ryzyko, że taki duet po prostu nam się nie uda.

Powyższa galeria dowodzi, że kwiaty we wnętrzach są piękną, a zarazem wielowymiarową dekoracją. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację.

Już niebawem przedstawimy inspiracje nowoczesnych mieszkań, oczywiście z kwiatem w roli głównej.