Zgodnie z obietnicą dzisiaj kilka inspiracji z kwiatem w roli głównej, które natchną entuzjastów nowoczesnej prostoty. Okazuje się, że florystyczne motywy są niczym kameleon, zmieniający swą barwę i formę do otoczenia. Do klasycznych wnętrz wprowadzą nutę romantyzmu, a nowoczesnym pomieszczeniom dodadzą elegancji i charakteru. Zapraszamy do „zwiedzania” naszej galerii – przygotowaliśmy kilka pomysłów na kwieciste „skromne” kombinacje.

Motyw kwiatowy kojarzony z romantyczną i bardzo kobiecą naturą, przez długi czas miał wizytówkę staromodnego i babcinego. Projektanci postarali się, by owa dość krytyczna łatka szybko odeszła w zapomnienie. Do nowoczesnych wnętrz coraz częściej zaprasza się kwieciste nadruki, które z reguły pełnią jedyną i najważniejszą rolę dekoracyjną. Są wyraziste i rzucają się w oczy, zwłaszcza, jeśli używa się je na neutralnym tle białych ścianach.

Używając tego wzoru nie trzeba martwić się o brak elegancji i klasy. Nie ma tu przesady, a wnętrze nie zamienia się w kwitnącą latem łąkę. Proste, graficzne, bardzo oszczędne w formie nadruki są idealne do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo utrzymując jedną kolorystykę z całą aranżacją, uzyskamy pożądany efekt.

W nowoczesnych wnętrzach rzadko tapetuje się wszystkie cztery ściany. Dużo lepiej i atrakcyjniej wygląda jedna – ozdobiona powierzchnia. Czy wybierzemy ukwieconą tapetę, czy naklejkę w postaci kilku większych kwiatów zależy od nas. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości. Od zdjęć w rozmiarze XXL z kilkoma łodyżkami tulipanów, po wielobarwne kwiatowe kaskady, na nieco pierwotnych szkicach kończąc. Tapeta, fototapeta, naklejka, obrazy czy płytki – to dobre i popularne „nośniki” roślinnych motywów. Na topie są duże wzory – raczej unika się drobniutkich różyczek.

Kwiaty pojawiają się nie tylko na ścianach – dywan, zasłony, a nawet meble to kolejne miejsca, na których mogą zakwitnąć. Najczęstszy zestaw kolorystyczny w tym przypadku to klasyka w postaci duetu black and white.

Kwieciste esy floresy na dywanie są ciekawą alternatywą jednolitych podłóg.

Natomiast bardzo dekoracyjnym meblom tapicerowanym – nic więcej do „szczęścia” nie potrzeba. Ściany, podłoga, detale powinny być stonowane i spokojne.

Gdzie możemy użyć florystycznych nadruków? Wszędzie gdzie dusza zapragnie. W kuchni, salonie, sypialni i łazience. Coraz częściej na płytkach ceramicznych pojawia się nadruk drobnych lub nieco większych kwiatów.

Możemy wybrać kolorowe wariacje. Nowoczesne wnętrze, duże kwiaty i feeria barw – bardzo oryginalny sposób na wprowadzenie mocnego akcentu. Jest to wersja jednak dość odważna.